Czy aktywność fizyczna jest nam potrzebna?

Każdy z nas chciałby być ciągle zdrowy. Gdy jesteśmy zdrowi to mamy siłę na wszystko i możemy oddać się nie tylko obowiązkom, a także przyjemnościom i co najważniejsze, czerpać z nich radość. Choroby niestety raz na jakiś czas psują nam plany i zmuszają nas do leżenia w łóżku i czekania na zdrowie. Będąc chorym nieraz z nudów przeglądamy internet w celu znalezienia jakiegoś sposobu, aby uniknąć kolejnego zachorowania. Jednym z wielu wskazań jest aktywność fizyczna, niezależnie jaka.

Aktywność fizyczna to przede wszystkim zdrowie

Oddanie się jakiejkolwiek aktywności fizycznej poprawia naszą odporność na choroby. Jest tak dlatego, ponieważ organizm zmuszany jest do podniesienia ciśnienia i temperatury ciała. Przez to bardzo często następuje proces hartowania się, a to sprawia że jesteśmy dużo bardziej odporni. Wskazane jest aby aktywność fizyczną odbywać na świeżym powietrzu, nawet jeśli jest to zima. Tak naprawdę to wystarczy regularnie biegać lub jeździć na rowerze. Oprócz samego hartowania się organizmu, będziemy dużo bardziej odporni na poważniejsze choroby.

trening wpływa korzystnie na zdrowie (pixabay.com)

Mniejsze ryzyko poważnych chorób

Aktywność fizyczna służy nam przede wszystkim do poprawy kondycji jak i estetyki naszego ciała. Mówiąc o estetyce mamy na myśli ilość tłuszczu, który nie tylko wygląda niezbyt dobrze, ale jego nadmiar jest szkodliwy. Pogarsza on naszą kondycję, samopoczucie, a ostatecznie podwyższa ryzyko poważnych chorób od strony układu krwionośnego. Każdy doskonale zdaje sobie sprawę, że nadwaga prowadzi do podwyższonego ryzyka zawału serca. Możliwych chorób jest oczywiście dużo więcej, ale to właśnie zawał jest najbardziej ryzykowny.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *