Jak radzić sobie z przeziębieniem?

Gdy tylko nadchodzi okres jesienny, to zdecydowana większość naszych znajomych zaczyna chorować. Nawet jeśli to nie my zachorujemy, to szansa że przejdziemy przez ten okres bez zachorowania, jest bardzo niska. Wszyscy zarażają się nieświadomie, nawet nie mając bliższego kontaktu ze sobą. W każdym razie, jeżeli zachorujemy to zaczyna się bardzo ciężki tydzień. Przeziębienie raczej nie trwa dłużej niż tydzień, a jeżeli już trwa to oznacza że nasze leczenie jest nieskuteczne.

Medycyna naturalna

Każdy kto tylko wywiódł się z terenów wiejskich, to wie co oznacza medycyna naturalna. Nie jest to zbyt smaczny sposób na powrót do zdrowia, ale ważne że jest skuteczny. Same sposoby na pozbycie się choroby mają już wiele lat i były stosowane przez naszych dziadków. Mowa o takich pomysłach jak syrop z cebuli czy chociażby herbata z miodem. Syrop z cebuli stosujemy głównie podczas ataków kaszlu, a herbata z miodem potrafi rozgrzać. Ciekawym lekarstwem będzie jeszcze zagotowane mleko z czosnkiem i łyżeczką miodu. Co prawda ciężko będzie nam to wypić, bo smaczne to nie jest, ale w każdym razie po kilku dniach takiej kuracji, można poczuć się lepiej.

lekarstwa (pixabay.com)

Wizyta u lekarza

Wizyta u lekarza wiąże się z tym, że zawsze dostaniemy lekarstwa uderzające w chorobę. Dobrze jest w przypadku, gdy lekarz nie przepisuje od razu antybiotyków. Niestety wielu lekarzy przepisuje antybiotyki każdemu choremu, przez co na starsze lata jesteśmy uodpornieni na większość antybiotyków, a to już poważnie zagraża naszemu zdrowiu. Dlatego właśnie w przypadku lekkich przeziębień lepsza jest medycyna naturalna. Można także wspomóc ją o różne środki przeciwzapalne i przeciwgorączkowe takie jak wszędzie dostępny i popularny – ibuprofen.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *