Zdrowe odżywianie – co powinniśmy jeść?

Od jakiegoś czasu bardzo modne jest zdrowe odżywianie. Na każdym kroku słyszymy o tym, że trzeba jeść zdrowe posiłki, aby czuć się dobrze i mieć energię na każdy dzień. Jest w tym całkiem sporo prawdy, ponieważ już samo spożywanie warzyw i owoców poprawia samopoczucie. Dołożenie do tego bardziej przemyślanych dań sprawi, że będziemy bardziej aktywni, a nasza sylwetka będzie się zmieniać na lepsze. Problemem jest tylko dobranie odpowiednich składników, które będą korzystne. Posiłki powinniśmy tworzyć w oparciu na przepisy i własną wyobraźnię.

Potrawy z jajek

Nie od dziś wiadomo, że jaja są bardzo zdrowe. Zawierają dużą ilość białka w najlepszej formie. Przyswajalność takiego białka jest dużo wyższa w porównaniu do innych artykułów spożywczych. Dodatkowo jajka są bardzo uniwersalne, ponieważ można je używać do wielu przepisów. W każdym razie z samych jajek można przygotować kilka standardowych potraw. Przykładem może być już samo gotowanie jajek na miękko lub na twardo. Do tego dochodzą różnego rodzaju omlety, które można uzupełnić w owoce czy warzywa. Nie można zapomnieć o najbardziej standardowej jajecznicy, która już sama w sobie smakuje dobrze, a jak dodamy do niej ulubione składniki to będzie jeszcze lepsza.

zdrowy posiłek (pixabay.com)

Owoce i warzywa

Dbając o swoje zdrowie powinniśmy także spożywać dużo owoców i warzyw. To one są bogate w dużą ilość witamin i minerałów. Te są nam potrzebne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Każdy z nas zna sytuację gdy zaczyna nam brakować magnezu czy potasu. Bardziej znane są skutki niskiej ilości magnezu, a objawia się to przez drżenie włókien mięśniowych, czy tak bardzo drażliwe drżenie powiek. W przypadku braku potasu stajemy się osłabieni, a nasze serce zaczyna pracować nieregularnie. Spożywanie chociaż kilku owoców dziennie pomoże w uzupełnianiu witamin i minerałów, a to prowadzi do dobrego samopoczucia każdego dnia.

One Comment on “Zdrowe odżywianie – co powinniśmy jeść?”
  • Jacek says:

    Chyba rzeczywiście coś z tymi warzywami jest. Nigdy jakoś nie przepadałem za warzywami, a jak zacząłem je jeść to od tygodnia czuje więcej energii.

    Odpowiedz

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *