Kiedy udajemy się do chirurga?

Chirurg to jeden z lekarzy, który jest już specjalistą w swojej dziedzinie. Udajemy się do niego praktycznie tylko w krytycznych sytuacjach, które poważnie zaczynają zagrażać naszemu zdrowiu. W szpitalu chirurg podejmuje się skomplikowanym operacjom. Natomiast w zwykłej przychodni chirurg zajmuje się normalnym przyjmowaniem pacjentów. Tylko pacjenci, którzy go odwiedzają nie przychodzą z prostym bólem ręki, tylko najczęściej z połamanymi kończynami i poważnymi uszkodzeniami na ciele.

Złamania

Większości w nas chociażby raz w życiu zdarzyło się coś złamać. Najczęściej są to palce u dłoni i stóp, ale zdarza nam się złamać rękę lub nogę. Jest to o tyle poważne, że wizyta u chirurga jest wtedy obowiązkowa. W trakcie wizyty zostaniemy obowiązkowo skierowani na prześwietlenie i do czasu zrośnięcia się kości chirurg będzie kontrolował nasz stan. Problematyczne tylko jest czasem dostanie się do chirurga, zwłaszcza gdy mamy złamaną nogę. Wtedy już trzeba korzystać z pomocy najbliższych, bo warto wiedzieć, że złamanie może mieć swoje konsekwencje.

chirurg (pixabay.com)

Poważne rany na ciele

Każdemu z nas zdarzy się skaleczyć. To całkiem normalne zjawisko, o ile jest to lekka i powierzchowna rana. Niestety czasem nóż nam w kuchni uskoczy i wbijemy go sobie prosto w dłoń. W takim przypadku także potrzebna będzie pomoc chirurgiczna, bo rana nie zawsze będzie się goić tak jakbyśmy chcieli. Przy takich wypadkach jest całkiem spore ryzyko zakażenia bakteryjnego, które może prowadzić do poważniejszych chorób. Dlatego musimy uważać na siebie a w momencie gdy zranimy się poważnie, to musimy pilnie udać się na wizytę do chirurga.

One Comment on “Kiedy udajemy się do chirurga?”
  • Mirek says:

    Ważne jest aby wybrać dobrego chirurga, bo ja kiedyś byłem u takiego, co zadał mi jeszcze więcej bólu przy złamanej ręce.

    Odpowiedz

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *