W jaki sposób możemy dbać o zdrowie własnych zębów?

Zęby to bardzo ważny element naszej urody, ponieważ uśmiechając się szczerze pokazujemy nasze uzębienie innej osobie. Jeżeli jest ono brzydkie i niezadbane to nasz rozmówca prawdopodobnie to zauważy, a następnie straci ochotę na dalszą rozmowę. Oczywiście stan zębów nie wpływa tylko na relacje międzyludzkie, a to jest jedynie prosty, z życia wzięty przykład. Im bardziej będziemy dbać o swoje zęby, tym dłużej one wytrzymają i będziemy móc się cieszyć ładnym uzębieniem na starość.

Pasty do zębów

Podstawowym elementem dbania o stan naszych zębów jest regularne ich szczotkowanie przy użyciu pasty do zębów. Powinniśmy to robić co najmniej trzy razy dziennie, a prawidłowo będzie po każdym zjedzonym posiłku. Wtedy pH w ustach będzie optymalne, a zęby nie będą się psuć. Ważny jest wybór także pasty do zębów i nie mówimy tu wcale o smaku. Z reguły tanie pasty do zębów nie mają aż takiego korzystnego wpływu na stan naszych zębów, co te markowe i droższe. Dlatego czasem warto jest zapłacić kilka złotych więcej i kupić specjalistyczną pastę, która pomoże nam zadbać o nasze uzębienie.

regularne szczotkowanie zębów (pixabay.com)

Płyn do płukania ust

Popularne są także płyny do płukania ust, które także usuwają resztki jedzenia oraz bakterie z jamy ustnej. Stosowanie takich płynów ma całkiem spory sens, zwłaszcza gdy nie chcemy szczotkować zębów zbyt często w czasie jednego dnia. Można przykładowo szczotkować zęby trzy razy dziennie, a płukać je płynem do płukania ust po każdym innym posiłku. Wtedy mamy pewność, że pH w ustach będzie ciągle optymalne, a to oznacza że nasze zęby nie będą się aż tak psuć. Jednak naszym obowiązkiem będzie chociaż raz w roku udać się do dentysty na kontrolę.

One Comment on “W jaki sposób możemy dbać o zdrowie własnych zębów?”
  • Łukasz says:

    Nie wyobrażam sobie nie szczotkować zębów co najmniej kilka razy dziennie. Gdy zapomnę sobie chociaż raz to czuję się niekomfortowo przy rozmowie z kimś innym.

    Odpowiedz

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *