Alternatywa dla drogich leków i antybiotyków

Każdemu z nas zdarza się co jakiś czas zachorować. Zwykłe przeziębienie łapie z czasem każdego i nie sposób się przed nim uchronić. Takie przeziębienie z początku można zbagatelizować, bo nie są to uporczywe objawy i raczej nie zagrażają naszemu zdrowiu. Niestety nieleczone przeziębienie prowadzi do zapaleń gardła, oskrzeli, a nawet płuc. Dlatego gdy już nas boli gardło, to trzeba jak najszybciej reagować i zacząć leczenie. Im szybciej podejmiemy walkę z chorobą, to możemy mieć pewność, że szybciej wyzdrowiejemy. Najprościej będzie udać się do lekarza, bo on przepisze nam wszelkie potrzebne leki. Jednak nie zawsze musimy tracić pieniądze na leki, bo przecież są domowe metody, które również pomogą nam pozbyć się uciążliwych objawów przeziębienia.

Domowe sposoby

Prawdopodobnie każdy zna chociaż kilka sposobów na przeziębienie. Najprostszym jest chociażby gorąca herbata z cytryną i leżenie cały dzień pod ciepłą kołdrą. Do tego dochodzą jeszcze inne sposoby na radzenie sobie z przeziębieniem. Jednym z nich jest chociażby dodatek miodu do herbaty. Miód także można wykorzystać także w inny sposób. Ciekawym lekarstwem na przeziębienie jest gorące mleko z dodatkiem czosnku oraz właśnie miodu. Taka mikstura nie smakuje najlepiej ze względu na czosnek, ale wypicie chociażby dwóch szklanek dziennie przyspieszy nasz powrót do zdrowia. Jest jeszcze jeden ciekawy sposób na przeziębienie, a dokładnie na kaszel. Jest to znany wszystkim syrop z cebuli, do którego trzeba się przekonać. Jego smak wyjątkowo odrzuca, ale lek ma działać a nie smakować.

gorąca herbata z cytryną sposobem na przeziębienie (pixabay.com)

Medycyna naturalna

Wszędzie mówi się o medycynie naturalnej, która jest dużo lepsza od chemicznych środków farmaceutycznych. Co do szkodliwości tych środków nie trzeba szukać nawet dowodów. To co jest naturalne, zawsze będzie zdrowsze, o ile stosujemy się do zasad spożywania określonych roślin. Okazuje się, że są przypadki cudownych uleczeń osób chorujących na choroby nieuleczalne. Mowa tu chociażby o nowotworach złośliwych, które co roku uśmiercają tysiące ludzi. Absolutnym hitem stała się vilcacora, czyli inaczej roślina nazywana jako koci pazur. Na ten moment badania nie potwierdzają w pełni skuteczności tej rośliny przy leczeniu nowotworów, ale jest spore grono osób, którym udało się wygrać w ten sposób walkę z rakiem. W każdym razie gdy dopadnie nas ta straszliwa choroba, to warto spróbować alternatywnego leczenia.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *