Problemy z uzębieniem

Obecne jedzenie nie należy do najlepszej jakości. Przez ogromną ilość chemii, konserwantów i słodzików cierpią nasze żołądki, ale i również zęby. Na zęby nie zwracamy aż tak uwagi, bo zanim dadzą o sobie znać to mija sporo czasu. Jednak nie zawsze to jedzenie wpływa na stan naszych zębów. Niektórzy mają problem z zębami spowodowany przez uwarunkowania genetyczne. W tym przypadku problemem nie jest psucie się zębów, a bardziej ich kształt. Swoją drogą nieodpowiednie ułożenie zębów powoduje zachodzenie jednego zęba na drugi, a skutkiem tego i tak jest próchnica i ogólne stany zapalne w jamie ustnej. Tak czy inaczej taki problem trzeba skorygować, a robi się to głównie za pomocą aparatów ortodontycznych.

Leczenie zębów

Zanim jednak założy się aparat ortodontyczny trzeba przejść kilka konsultacji u stomatologa. Aparat ortodontyczny może zostać założony jedynie na zdrowe zęby, przez co stomatolog będzie musiał sprawdzić każdego pojedynczego zęba. Przez cały okres noszenia aparatu nie może dojść do zepsucia się żadnego zęba, bo konstrukcja aparatu nie daje możliwości leczenia zębów. Przez to trzeba wszystkie zęby wyleczyć zanim dojdzie do założenia aparatu. Stomatolog poradzi sobie z takim zadaniem bez problemu, nawet jeśli trzeba będzie leczyć zęby kanałowo. To dość czasochłonny proces ale umożliwia wyleczenie zęba, który już został zakażony bakteriami. Obecne wyposażenie stomatologów pozwala na całkowicie bezbolesne przeprowadzenie każdego zabiegu przy użyciu znieczulenia, więc nie trzeba się martwić.

gabinet stomatologiczny (pixabay.com)

Zalety aparatów ortodontycznych

Gdy zęby zostaną dokładnie wyleczone to można już przejść do zakładania aparatu. Nie jest to dość tani zabieg, bo założenie jednej części kosztuje co najmniej tysiąc złotych, a większość osób decyduje się na założenie od razu dwóch części. Zabieg może trwać nawet 2 godziny, przez co szczęka będzie bardzo osłabiona. Dodatkowo pierwsze odczucia będą bardzo nieprzyjemne. Ciągłe napięcie w jamie ustnej, krwawienie dziąseł to jedne z wielu problemów. Jednak wszystko po jakimś czasie się normuje i można normalnie funkcjonować. Co miesiąc należy wykonywać wizyty kontrolne w celu dopasowania aparatu do aktualnego stanu zębów. Ostatecznie przy ściąganiu aparatu zęby są naprawdę ładne, wręcz idealne. Jeżeli wszystko się powiodło według wstępnych założeń, to uzębienie robi niesłychane wrażenie.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *